تعریف css و کاربرد آن طراحی وب سایت

تعریف css و کاربرد آن طراحی وب سایت

Css  چیست؟

نوعی زبان برای طراحی صفحات وب است که مخفف کلمه ی Cascading Style Sheet به معنی صفحه های ابشاری است.
کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است  css را پیشنهاد کرده است. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی بر زبان HTML است و سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاء های آن دارد.
CSS زبانی است که توسط آن قادر خواهید بود تا استیل طراحی صفحات وب سایت تان را یکبار تعریف و به صفحات مورد نیازتان اعمال نمایید.
استفاده از css یک روش کاربردی و بهینه واسان برای طراحی صفحات وب است.زیرا  css  فونت ها و اندازه شان، رنگ‌ها و پس زمینه‌ها، دیواره ها، و بسیاری دیگر از عنصرهای صفحه ی وب راشامل میشود .

مثلا  اگر در طراحی وب سایتی که دارای صفحات  زیادی است  و در پایان کار می خواهیم که نوع فونت تمامی صفحات و یا رنگ آنها را تغییر دهید. در حالت عادی مجبوریم که تمام صفحات را یکی یکی تغییر دهیم اما با سی اس اس فقط با دادن کد می توان تغییرات را به صورت خودکار روی تمام صفحات اعمال کرد.

طراحی سایت در تهران، طراحی سایت در شیراز، طراحی سایت در مشهد، طراحی سایت در اهواز، طراحی سایت در ورامین، طراحی سایت در استان تهران، طراحی سایت حرفه ای، طراحی سایت های جدید، طراحی سایت یزد، طراحی سایت، مازندران، طراحی سایت رشت

دلایل استفاده از css  به جای تگهای html

واضح است اگه بخواهیم از attribute های خود html استفاده کنید ، بدلیل اینکه باید اونها رو در هر تگ دوباره بکار ببریم حجم فایل html شما خیلی زیاد میشه ، در صورتی که ما با استفاده از CSS میتونیم یک دسته از attribute ها رو فقط یکبار و در یکجا تعریف کنیم و تگهای مختلف به پیوست دهیم. با CSS میتوان اندا زه ی فایل صفحه ی وب را به حداقل رساند.
و پر واضح است که میتوان  سرعت لود شدن صفحه ی وب را افزایش داد و با بکارگیری آن تغییر دادن صفحه ی وب راحتتر می شود .
طراحی سایت در تهران، بهترین سایت طراحی، بهترین طراحی سایت و طراحی حرفه ای وب، طراحی سایت اینترنتی، طراحی سایت شیراز، طراحی قالب سایت و اینترنت، طراحی سایت های پویا، طراحی سایت سازمانی، طراحی سایت شرکت، طراحی سایت دینامیک

انواع استایل های css

۱. Inline Style:
این نوع استایل در داخل تگهای HTML به کار گرفته میشوند، و این استایل فقط بروی همان تگ به خصوص تاثیر خواهد گذاشت.

۲. Embedded or Global Style:
در این نوع، استایل نوشته شده در تمامی صفحه تاثیر خواهد گذاشت، اینرا بین دو تگ (<head></head>)  قرار می گیرد.
۳. Linked or External style sheet:
نوع آخر هم معروف به استایلهای خارجی هستند که به صورت لینک فایل استایل را به صفحات خود لینک میدهید. فایلهای استایل با فرمت CSS ذخیره میشوند.


طراحي سايت پاپريک