سئوی تصاویر در طراحی وب سایت

سئوی تصاویر در طراحی وب سایت

تصاویر در طراحی وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. در واقع زمانیکه یک کاربر وارد سایت شما می شود قبل از مطالعه ی محتوای سایت شما به رنگ بندی و تصاویر سایت شما دقت می کند. بر همین اساس می توان متوجه میزان اهمیت تصاویر یک وب سایت شد.

بهبود سئوی وب سایت، بهبود سایت اختصاصی، بهبود وب سایت اختصاصی ،بهتری رنگ طراحی سایت ،بهینه سازی سایت ،بهینه سازی سایت های اختصاصی، بهینه سازی وب سایت ،بهینه سازی وب سایت های اختصاصی، بهینه سازی وب سایت های دات نت ،ثبت سایت در گوگل حرفه ای ،ساخت فروشگاه وردپرس ،طراحی ،طراحی تخصصی سایت، طراحی حرفه ای سایت ،طراحی سایت ،طراحی سایت آگهی، طراحی سایت اختصاصی، طراحی سایت اینترنتی ،طراحی سایت با وردپرس ،طراحی سایت تبلیغاتی ،طراحی سایت تخصصی ،طراحی سایت تهران ،طراحی سایت رستوران، طراحی سایت فروش کتاب، طراحی سایت فروشگاه کتاب، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت فوری ،طراحی سایت مطب ،طراحی سایت پاپریک ،طراحی سایت پربازدید، طراحی سایت پزشکی ،طراحی سایت کتاب ،طراحی فروشگاه آنلاین ،طراحی فروشگاه اینترنتی ،طراحی قالب سایت ،طراحی وب ،طراحی وب سایت ،طراحی وب سایت اختصاصی، فروش اینترنتی، فروشگاه اینترنتی، قالب وردپرس، مزایای استفاده از ورد پرس، پاپریک

  • وضوح تصاویر یک وب سایت:

جهت بهینه سازی تصاویر، وضوح تصویری در حدود 72 نقطه در اینچ مناسب می باشد. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که ویژگی Progressive می تواند سرعت لود تصاویری با پسوند GIF را افزایش دهد. این ویژگی به این صورت عمل می کند که ابتدا تصاویر را تار نشان داده و کم کم وضوح تصاویر افزایش می یابد.

عوامل دیگری هم چون حجم فایل های Html نیز در سرعت بارگذاری یک سایت می تواند موثر باشد. اما بطور کلی نیمی از سرعت بارگذاری یک سایت به تصاویر سایت مربوط می باشد.

  • سرعت بارگذاری در طراحی سایت:

از اصلی ترین دلایل بهینه سازی تصاویر یک سایت، افزایش سرعت بارگذاری صفحات آن وب سایت می باشد. در واقع هر چه حجم تصاویر کم تر باشد، سرعت لود صفحات نیز به مراتب بالاتر خواهد بود. هنگام کاهش حجم تصاویر می بایست این نکته را به یار داشته باشید که این کاهش حجم می تواند در کیفیت تصاویر نیز موثر باشد. سرعت لود یک وب سایت در حفظ کاربران آن سایت بسیار تاثیرگذار است زیرا کاربران فضای مجازی به طور کلی زمان زیادی را صرف بارگذاری یک سایت نمی کنند و در صورتیکه سایت مورد نظرشان در حدود 3 الی 5 ثانیه لود نشوند آن وب سایت را ترک کرده و به سایتی دیگر مراجعه می کنند.

  • افزودن شرح تصویر:

عنوان تصویر متنی است که همراه تصویر در صفحه وب سایت می آید. کاربران از این عناوین در هنگام جستجو در مقالات استفاده می کنند. این عناوین برای همه ی تصاویر ضروری نیست. گاهی اوقات هدف دیگری غیر از بهینه سازی برای سئو دارند. علاوه بر بهینه سازی برای سئو شما می بایست به تصاویر خود عنوانی را اضافه کنید که کاربر را به خود جذب کند. شما در ابتدا باید در مورد کاربر بازدید کننده فکر کرده و سپس تصاویر را بهینه کنید.

  • متن alt:

متن alt متنی توصیفی برای تصویر است و هنگامیکه تصویر به هر دلیلی برای بیننده قابل مشاهده نباشد، نمایش داده می شود. گاهی اوقات تصاویر به علت خاموش کردن تصاویر از طریق مرورگر کاربر یا به دلیل استفاده برخی افراد که اختلال بینایی دارند و با استفاده از دستیاران صوتی وارد سایت شما شده اند، تصاویر نمایش داده نشوند که اگر متن alt موجود باشد این تضمین به شما داده می شود که موضوع عکس به کاربر انتقال داده می شود.
هم چنین استفاده از alt می تواند برای موتورهای جستجو خوب باشد و بروی رتبه سایت شما تاثیر گذار باشد.

  • اضافه کردن نقشه سایت xml تصاویر:

اضافه کردن تصاویر به نقشه ی سایت xml، در ایندکس شدن تصاویر شما به گوگل کمک می کند. بنابراین این روش یک راه خوب برای اضافه کردن آن ها به نقشه سایت جهت بهتر شدن بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو می باشد.

 


طراحي سايت پاپريک