طراحی سایت با اچ تی ام ال (HTML)

طراحی سایت با اچ تی ام ال (HTML)

اچ تی ام ال چیست؟

اچ‌تی‌ام‌ال زبان تعریف ساختار صفحه‌های وب است.این کلمه مخفف کلمه ی Hyper Text Markup Language   به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن یازنگام  است.

زبان HTML نوعی بخصوصی از زبان xml است که از تعدادی tag html که بنای صفحات را تشکیل می دهند ساخته شده که هر تگ یه معناو مفهوم خاص خود را دارد .تگ گذاری را در زبان html  نشانه گذاری میگویند. مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای ASP و PHP را شناسایی نمی کنندو کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد. هر تگ خاصیت و کاربرد بخصوصی دارد. بخش های مختلف وب توسط این اجزا در html از هم جدا می شوند و ما برای هر عنصر بايد از تگ مربوط به آن استفاده کنیم. مثل عناوین، تصاویر، فهرست‌ها، بندها و جداول …

عموما تمامی زبانهای برنامه نویسی تحت وب، به نوعی وابسته به اچ تی ام ال می باشند. به طور مثالPHP، جاوا اسکریپت و برنامه نویسی دات نت از html کمک می گیرند بطوری که کدهای نوشته شده در قالب خاصی، در بین کدهای اچ تی ام ال قرار داده می شود.

کدهای HTML و مفهوم آن

چیزی که هنگام بازدید از یک صفحه اینترنتی مشاهده می کنید، نتیجه ترجمه و تفسیر مرورگر شما از کد های html است. پسوند فایلهای زبان html بصورت htm. یا html. می باشد. مرورگر های وب تک تک دستورات این صفحات را که شامل همان تگ ها می باشد تفسیر می کند.و در انتها خروجی را برای کاربر به نمایش می گذارد. در یک صفحه html می توان از انواع عناصر از قبیل متن ، تیتر ، عکس ، جدول  و …برای طراحی سایت  استفاده نمود ، که برای هر عنصر باید به ترتیب از تگ ابتدایی و انتهایی <> … </> مربوط به آن استفاده کرد.

 

محتوای طراحی صفحات اینترنتی

محتوای سایت ها و صفحات اینترنتی شامل اطلاعاتی هستند که حاوی نوشته ، تصاویر گرافیکی ،  و … می باشند. این محتوا از سه لایه تشکیل شده است:

لایه محتوی یا Content که با زبان html ایجاد می شود.

لایه نمایش یا Presentation که به وسیله زبان CSS ایجاد می شود.

لایه رفتار یا Behavior که به وسیله زبان  JavaScript ایجاد می شود

برنامه های تحت طراحی وب به دو دسته تقسیم می شوند:

برنامه های استاتیک: برنامه هایی هستند که صفحات آنها از متن، تصویر، صوت و لینک ها … تشکیل شده اند و  درواقع این نوع صفحات با کاربر تعاملی ندارند و صرفا کاربر می تواند موارد داخل این صفحات را ببیند. زبان html در طراحی و ساخت صفحات استاتیک مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ظاهر صفحات وب را می توان با آن طراحی کرد.

برنامه های دینامیکی: برنامه هایی هستند که داده ای را از کاربر دریافت می کند و آن را مورد پردازش قرار می دهند، و در انتها نتیجه آن رابه کاربر نشان می دهد.


طراحي سايت پاپريک