ساخت ایمیل

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

چرا باید حساب کاربری جمیل داشته باشیم ؟

در گذشته ایمیل یا حساب پست الکترونیک صرفا برای ارسال و دریافت نامه‌های الکترونیکی استفاده می‌شد. با پیشرفت سیستم عامل‌ها ، نرم افزارها و دستگاه‌های تلفن همراه این روند تغییرات فراوانی کرد. امروزه رقابت میان شرکت‌های ارائه دهنده سرویس ایمیل بسیار شدیدتر از گذشته شده است. 

امروزه کاربرد حساب پست الکترونیک تنها به ارسال و دریافت ایمیل محدود نمی‌شود و سرویس دهنده‌های ایمیل مجموعه‌ای از خدمات را به کاربران خود ارائه می‌دهند. خدماتی مانند ارسال ایمیل به یک یا چندین حساب ایمیل، دریافت ایمیل، بایگانی ایمیل‌ها، ارسال فایل به یک حساب یا چندین حساب کاربری، دریافت فایل و... همچنین فضای رایگان برای ذخیر  فایل‌های ارسالی و دریافتی به کاربر اختصاص می‌دهند.

با  همه گیر شدن تکنولوژی و استفاده از اینترنت در دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلویزیون، موبایل، تبلت و... ایمیل‌ها نیز نقش خاصی در همگام سازی این وسایل ایفا کرده‌اند. به طور مثال شما با داشتن یک ایمیل آدرس  و وارد کردن آن آدرس ایمیل در تلویزیون internet tv از امکانات و نصب برنامه‌ها بهره ببرید . همچنین با وارد کردن همان ایمیل آدرس در تلفن همراه می‌توانید اپلیکشن‌ها را از روی مارکت گوشی نصب کنید و یا از  دفترچه تلفن گوشی همراه خود روی آدرس ایمیلتان پشتیبانی تهیه کنید. و سپس ایمیل خود را در تبلت نیز وارد کنید و شماره تلفن های روی تلفن همراه تان را درون تبلت هم استفاده کنید. این ویژگی‌ها فقط چند نمونه از بیشمار خدماتی است که حساب‌های ایمیل این روزها در اختیار کاربران  قرار می دهند.

 

برای ایجاد حساب Gmail با ما همراه باشید!

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

 ابتدا وارد سایت گوگل شوید برای اینکار در آدرس بار مرورگرتان عبارت www.google.com تایپ کنید و سپس کلید اینتر(Enter)را روی صفحه کلید فشار دهید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

بعد از وارد شدن به سایت گوگل عبارت Gmail در بالای سمت راست  را کلید کنید. البته می توانید عبارت Sign in را نیز کلیک کنید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در این قسمت شما هم می توانید وارد حساب ایمیلی که قبلا ایجاد کرده اید شوید و هم یک حساب جدید ایجاد کنید و در زیر این کادر نیز می توانید زبان (English(United States را به فارسی تغییر دهید و مراحل نصب را به صورت فارسی و ساخت ایمیل فارسی را ادامه دهید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

عبارت For myself برای ایجاد حساب جیمیل شخصی انتخاب کنید .

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در این قسمت شما وارد صفحه ساخت ایمیل در سایت گوگل می شود . در کادر First name اسم کوچک خود را وارد کنید. در کادر Last name نام فامیلی خود را وارد کنید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در کادر Username یک نام برای حساب جیمیل(Gmail) خود وارد کنید دقت کنید که با این نام فرد دیگری در سایت گوگل ثبت نام نکرده باشد. در صورت تکراری بودن نام، گوگل به شما پیشنهادهایی را در پایین کادر Username می دهد . دقت داشته باشید برای نام ایمیل فقط می توانید از حروف و نقطه و اعداد استفاده کنید. علائم مانند (-،%،&....) در ایجاد حساب گوگل مجاز نیستند.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در قسمت password یک رمز ورود برای حساب ایمیل خود انتخاب کنید.  پسورد مناسب ترکیبی از حرف، اعداد و علایم می باشند. پسورد باید حداقل از 8کاراکتربه بالا باشد. بعد از انتخاب رمز ورودی ایمیل، همان رمز را در قسمت Confim دوباره وارد کنید. بعد از وارد کردن پسورد روی کلیک Next کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

 

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در قسمت phone namber می توانید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. این مورد به صورت اختیاری است. در صورت عدم تمایل میتوانید از این ایتم صرف نظر کنید.  شماره تلفنتان برای دیگران قابل مشاهده نیست و فقط برای زمانی که شما پسورد حساب ایمیلتان را فراموش کرده باشیدو یا در موارد امنیت بیشتر میتوانید شماره تلفنتان را وارد کیند.

قسمت Recovery email addrees اختیاری است و برای حفظ امنیت حساب ایمیل استفاده میشود و برای زمانی که پسورد خود را به خاطر ندارید. از این ایتم برای بازگرداندن حساب ایمیل خود می توانید استفاده کنید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در قسمت Your birthday ماه، روز و سال تولدتان را به سال میلادی وارد کنید. و در قسمت جنسیت (Gender) یکی از موارد را انتخاب کنید.  female (خانم) ، male(آقا) ، زمانی که تمایل ندارید که جنسیت خود بگوید می توانید ایتم Rather not say را انتخاب کنید. و ایتم custom نیز انتخاب جنسیت ببه صورت سفارشی است. بعد از وارد کردن تاریخ و جنسیت روی کلید Next کلیک کنید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

در این قسمت گوگل شرایط حریم خصوصی برای استفاده از حساب Gmail به شما نشان می دهد. می توانید با  3بار کلید روی فلش آبی رنگ زیر متن کلیک کنید تا کلید Iagree را ببینید با متن شرایط حریم خصوصی موافقت کنید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

بعد از موافقت با شرایط حریم خصوصی ایمیل شما در سایت گوگل ایجاد  میشود .

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

سپس روی عبارت Next کلیک کنید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

با انتخاب یکی از حالت‌های نمایش حساب جی میل (Gmail) وارد حساب ایمیل خود شوید.

چگونگی ساخت ایمیل درسایت گوگل

ساخت حساب جی میل انجام شد. به صورت پیش فرض گوگل یک ایمیل خوش آمدگویی برایتان ارسال می کند که این ایمیل را می توانید در قسمت Inbox مشاهد کنید.

Empty

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.