بهینه سازی وب سایت یا خدمات سئو به تکنیک ها و تغییراتی گفته می شود که رتبه وب سایت شما را بر اساس کلمات کلیدی خاص در موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو و غیره بهبود می بخشد.

هنگامی که کاربران در موتورهای جستجو به دنبال مطلب یا وب سایت خاصی به جستجو مشغولند، برای یافتن موضوع  مورد نظر خود با درج کلمه یا کلمات مرتبط (Keywords) با آن موضوع در موتورهای جستجو شروع به کاوش می نمایند. موتورهای جستجو صفحات وبی را که در آنها از کلمه یا کلمات مرتبط (کلمات کلیدی) استفاده شده لیست می کنند. بالاترین رتبه بر مبنای هر کلمه یا کلمات کلیدی بر مبنای قوائد و دستورالعملهای هر موتور جستجو طبقه بندی شده و به کاربران ارائه می دهند.

به دلیل شناخت کاربران و امکانات متنوعی که گوگل در اختیار کابران قرار می دهد، 65% از جستجوهای کاربران در موتور جستجوی گوگل (Google Search Engine) انجام می شود. در نتیجه رتبه بندی در این موتور جستجو بسیار حائز اهمیت است. وب سایت گوگل قواعد و دستورالعمل های رتبه بندی وب سایت ها را بصورت کلی اعلام می نماید تا صاحبان وب سایت ها با رعایت آنان به ارتقای صفحات وب خود بپردازند.

رتبه بندی وب سایت امری نسبی و متغییر است

طراحی سایت، طراحی وب سایت های پویا، طراحی سایت اینترنتی، آموزش طراحی سایت، طراحی سایت ارزان، طراحی سایت گرافیکی، طراحی بهترین سایت، بهترین طراحی سایت، طراحی سایت اقساط
طراحی سایت رایگان، طراحی قالب، طراحی قالب سایت، طراحی قالب حرفه ای، طراحی وسئو سایت، بهینه سازی سایت، ویرایش سایت، وب سایت ارزان، فروش سایت، وب سایت فروش، سایت فروشگاهی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی فروشگاه اینترنتی، برنامه نویسی سایت، برنامه نویسی فروشگاه اینترنتی
کدنویس سایت، طراحی حرفه ای سایت، سایت ساز اینترنتی، سایت ساز فروشگاهی، طراحی سایت پرتال، طراحی سایت اختصاصی، ساخت سایت اختصاصی، ساخت حرفه ای سایت اینترنتی، طراحی سایت در تهران، طراحی سایت در اصفهان، طراحی سایت در شیراز، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت در کرج، طراحی سایت ،طراحی حرفه ای وب سایت

تنوع و تغییر بعضی از این دستورالعمل ها در فواصل زمانی متفاوت توسط گوگل است که باید رتبه بندی وب سایت ها را امری نسبی و متغییر دانست. از مهمترین این دستورالعمل ها می توان به سه مورد مهم و اساسی که گوگل به آن همواره تاکید دارد اشاره کرد که شامل:

 1.  طراحی و مطالب وب سایت (متن، عکس ها و نمایشهای ویدیویی-تصویری وب سایت) (Content & Design)
 2. مسائل فنی وب سایت (Technical)
 3. مسائل مربوط به کیفیت وب سایت (Quality)

رعایت دستورالعمل ها و قوائد کلی گوگل و همچنین تجربه عملی سالها فعالیت مستمر در ارتقاء و بهبود جایگاه وب سایت های متعدد است.برای ارتقاء صفحات وب سایت خود بر مبنای کلمات کلیدی مورد استفاده در صنعت و زمینه کاری مخصوص خود با پاپریک تماس حاصل نمایید.

 

امتیازات بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت یک امر حرفه ای و تخصصی در زمینه طراحی سایت است. بر همین اساس طراحان پاپریک با استفاده از آخرین تکنیک های بهینه سازی سایت شما را در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو قرار می دهد.

قبل از هر چیز باید بدانیم که فرآیند طراحی سایت زمانی موفق است که جذب بیینده کند.

وب سایت بدون بیینده همانند کاتالوگ و کارت ویزیتی است که چاپ شده ولی به دست مخاطبان نرسیده و یا در کشوی میز شما باقی می ماند. جدای از کیفیت طراحی سایت و همچنین فناوری های مورد استفاده در آن، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لزوماً یک سایت زیبا و پر محتوا تضمینی برای بازدید آن توسط مشتریان شما نمی باشد، پس باید وب سایت شما را در مقابل دید بازدیدکنندگان قرار داد تا موفقیت کامل آن سایت حاصل شود.

چرا باید یک وب سایت بهینه شده داشته باشم؟

امروزه حدود 85% از بازدیدکنندگان در وب از طریق موتورهای جستجوگر (Search Engine) به وب سایت ها راه پیدا می کنند.

بر طبق همین آمار حدود 65% بازدیدکنندگان جذب وب سایت هایی می شوند که در صفحه اول نتایج موتور جستجو و بین رتبه 1 الی 3 قرار دارند . مهمترین امتیازات بهینه سازی وب سایت شامل موارد زیر می گردد:

 • افزایش بینندگانی که با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با زمینه کاری شما در حال جستجو در موتورهای جستجو هستند. (تبلیغات هدفمند)
 • افزایش آمار بازدید و بالا رفتن آمار ترافیک وب سایت شما که نتیجه آن افزایش آگاهی و اطلاع از محصولات و خدمات شماست و مستقیما” به فروش می انجامد.
 • کسب اعتبار و محبوبیت بیشتر نزد مشتریان و در میان رقبا
 • تبلیغاتی هدفمند، پایدار و بسیار کم هزینه در مقایسه با روش های دیگر تبلیغاتی برای محصولات و خدمات خود در سطح کشور و حتی جهانی

هدف خود را در این زمینه ارزیابی کنید. اگر به دنبال کالا و یا خدمتی خاص باشید و شخص یا سازمان ارائه کننده ی این خدمات را از قبل نشناسید، معمولاً از چه روش هایی محصولات و خدمات مورد نظر خود را می یابید؟ قطعاً یکی از راه های متداول، استفاده از موتورهای جستجوگر، مخصوصا گوگل خواهد بود.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو امری کاملاً تخصصی و زمان بر است.

همانند سایر امور خدمات مربوط به طراحی سایت،خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر خدمات سئو (Search Engine Optimization) نیز کاملاً تخصصی و زمان بر است. برای کسب رتبه های بالا در رابطه با یک کلمه خاص گاه 3 الی 6 ماه به وقت نیاز وجود دارد.

خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در پاپریک شامل موارد زیر است:

 • تحلیل (Analyze) وب سایت های رقیب و جایگاه فعلی آنها در موتورهای جستجو
 • تحقیق و بررسی کلمات کلیدی مورد نظر مشتری شما و تحلیل و آنالیز آن
 • تهیه متون و مطالب وب سایت قبل از طراحی سایت بر اسا استانداردهای مورد توجه موتورهای جستجوگر
 • طراحی وب سایت بر اساس جدیدترین استانداردهای روز مورد توجه موتورهای جستجوگر (بخصوص الگوریتم های گوگل)
 • معرفی به موتورهای جستجوگر همچون Google، Yahoo، Bing و سایر موتورهای جستجو
 • تدوین یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای تبادل لینک
 • تحلیل آمار بازدیدکنندگان وب سایت و بررسی رفتار آنها در طول مدت زمان مورد نظر